Kalendář akcí

Jarní slavnosti & Brány památek dokořán

Přidat událost do kalendáře

Sobota, 28.04.2018 / 08:00 / Napajedla

http://www.napajedla.cz/galerie/14/JARNI_SLAVNOSTI_2015_prouzek_FB.png
Klub kultury Napajedla Vás srdečně zve na již tradiční událost v měsíci dubnu. Celé město Napajedla ožije Jarními slavnostmi, při kterých oslavíme svátek svatého Jiří, patrona Napajedel.

JARNÍ SLAVNOSTI PROGRAM:

→ 8–12 hod. / Masarykovo nam.

/ Farmářský a řemeslný trh

Náměstí se opět zaplní stánky s regionálními potravinami, ručními výrobky a přírodní kosmetikou. Na prvním letošním trhu nebudou chybět také stromky, sazeničky, čerstvé bylinky, ale najdete zde i koření, med, ruční výrobky a mnoho dalšího.

 

10 hod. / Prostor u voního prvku
Vystoupení dětí z kroužků Domu dětí a mládeže Matýsek
(
Švihadla (Dana Horecká) , Step (Soni Mičákové), Magnatik FUN 2 - (Magda Vopatřilová), Magnatik TOP - (Magda Vopatřilová)

 

 → 13–16 hod. /Vítání jara na nádvoří Nového Kláštera  / ! ZMĚNA ! Z provozních důvodů je program v Hřebčínu Napajedla zrušen.
Na nádvoří Nového Kláštera se můžete těšit na pestrý program pro děti i dospělé, občerstvení po celý den, hry a soutěže s DDM Matýsek, vystoupení Mažoretek a dětské hudební vystoupení Šrumec DDM Matýsek, projížďka na ponících, ukázka
vystoupení s dravými ptáky (následně budou dravci volně k dispozici divákům a dětem ke konzultaci, vlastnímu osvojení dovedností), komentovaná ukázka agility - práce s pejsky, běh přes překážky, hrací koutek s nafukovacími zvířátky od firmy Fatra, a. s.

8–18 hod. - Volný průchod zámeckým parkem 

→ 16–20 hod.
/ Beseda u cimbálu s CM Rováš  a folklorním souborem Radovan – Nádvoří Nového Kláštera
/ taneční vystoupení a výuka tance; v případě nepříznivého počasí se Beseda koná v Klášterní kapli
/ vstupné ZDARMA !

 

 

BRÁNY PAMÁTEK DOKOŘÁN PROGRAM:
→  Muzeum Napajedla / 9 - 16 hod.
/ vstupné se slevou 50%
/ V muzeu můžete zhlédnout stálé expozice Hřiště hraček, Fatra v čase, Příběh továrny Slavia, Příběh města a Příběh města - kresby architekta Šimečka, v moderním audiovizuálním sále pak výstavu Historie ochotnického divadla v Napajedlích.

  http://napajedla.cz/galerie/14/7.jpg

Kostel sv. Bartoloměje / 10 - 16 hod.
/ vstupné dobrovolné
/ Nejstaršími památkami v kostele jsou dva renesanční náhrobky Bedřicha a Bartoloměje ze Žerotína zasazené ve zdi po stranách hlavního vchodu, které byly přeneseny ze starého kostela.

  

Zámek / 10 - 16 hod.
/ 8 – 18 hod. - Volný průchod zámeckým parkem
/ vstupné se slevou 50%
/ Nyní máte příležitost vstoupit dovnitř a kochat se krásou historických sálů, kterými procházela      napajedelská šlechta - zejména z rodu Rottalů, Kobenzlu, von Stockau či významných Baltazziů.

http://napajedla.cz/galerie/14/1%20%282%29.jpg  http://napajedla.cz/galerie/14/6%20%281%29.jpg

Radniční věž / 14 – 17 hod. 
/ vyhlídka na město zdarma
/ Původní Stará radnice v Napajedlích při požáru města v r. 1662 vyhořela a v letech 1903-1904 byla podle návrhu architekta Dominika Feye postavena novorenesanční radnice se secesními prvky.

http://napajedla.cz/galerie/14/4.jpg 

Akce se koná za každého počasí.

 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate